Strona główna

Aqua fitness

AQUA AEROBIK
poniedziałki godz. 19:45 - 20:30
środy godz. 19:30 - 20:15


(udział prosimy zawsze uzganiać telefonicznie pod numerem 501-536-401)

Aqua Aerobik

prowadzony jest przy specjalnie dobrane muzyce, dopasowanej pod względem tempa, rytmu oraz stylu do rodzaju ćwiczeń.

W związku z zastosowaniem w trakcie ćwiczeń specjalnego sprzętu wypornościowego udział w zajęciach nie wymaga umiejętności pływania.

Ta forma zajęć fitness, przez wprowadzenie odmiennego środowiska, jakim jest woda, daje uczestnikom niesamowite wrażenia ruchowe. Środowisko wodne zapewnia odciążenie kręgosłupa, sprzyja rozluźnieniu mięśni i elongacji kręgosłupa, przez co ułatwia kształtowanie prawidłowej postawy. Zmniejsza wzmożone napięcie mięśniowe, pozwala na wykonanie ruchów z pełną amplitudą. Umożliwia wzmocnienie gorsetu mięśniowego dzięki ćwiczeniom wzmacniającym wykonywanym z wykorzystaniem oporu wody oraz jej siły wyporu. Atrakcyjność zajęć zwiększa się przez wykorzystanie rozmaitych przyborów.

Woda stawia opór 12-krotnie większy niż powietrze i podczas każdego ruchu w wodzie trzeba pokonać ten opór, a jednocześnie woda unosi ciało. Siła wyporu wpływa na odciążenie, co ułatwia również wykonywanie ćwiczeń. Sprawą bardzo istotną jest to, że podczas zajęć w wodzie niemal nie odczuwa się wysiłku, mimo, iż mięśnie pracują bardzo intensywnie. Należy w tym miejscu podkreślić, że kontuzje w wodzie podczas ćwiczeń praktycznie się nie zdarzają. Nieustanny wodny masaż ćwiczącego w wodzie ciała przyspiesza proces pozbycia się tkanki tłuszczowej, oraz pomaga zlikwidować cellulitis. Jedne zajęcia pozwalają na spalenie 400–500 kcal/h. Ruch w wodzie hartuje i przywraca witalność.

Zajęcia Aqua Aerobiku mają szereg zalet, gdyż ćwiczenia tu wykonywane nie obciążając kręgosłupa i stawów, modelują sylwetkę, ujędrniają ciało oraz wspaniale relaksują.


Aqua Zumba Fitness

powstało w 2009 roku, a do Polski dotarło w roku 2011. Aqua Zumba to ćwiczenia w wodzie, oparte o formułę podstawowej Zumby. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka, stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Zumba to bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist .... i wiele innych.

Aqua Zumba to nowoczesne połączenie fitness i tańca w wodzie. Najważniejsza w tym jest jednak zabawa i relaks. Chcesz spalić setki kalorii nie czując, że ćwiczysz? Aqua Zumba jest rozwiązaniem, które pomoże Ci zdobyć świetną sylwetkę oraz wspaniałe samopoczucie, nie obciążając Twoich stawów. Potrząśnij swoim ciałem w rytm latynoskiej muzyki w basenie. Aqua Zumba przeznaczone jest dla każdego, zarówno kobiet i mężczyzn, osób w każdym wieku. Tak więc przyjdź, baw się z nami i Aqua Zumba!
Więcej informacji o AQUA ZUMBIE na zumba.com

Terapia wodna
Aqua baby
Aqua fitness
Aqua aerobik senior
Pływanie
Galeria
Kontakt